Grote excursie naar Bergen op Zoom

Op 13 april 2024 gaat de grote excursie naar Bergen op Zoom en Fort de Roovere. Afgelopen jaar bezochten wij de Hanzestad Deventer en nu is het de buurt aan de vestingstad Bergen op Zoom. De stad heeft een lange geschiedenis, waarschijnlijk vanuit de ijzertijd, maar is toch vooral bekend als vestingstad gedurende de tachtigjarige oorlog. Tweemaal is de stad belegerd, maar geen enkele keer is de stad veroverd. Wij bezoeken het Markiezenhof. Een bezoek aan het museum geeft samen met de rondleiding in het Markiezenhof een uitgebreid beeld van de rijke geschiedenis van de stad. 

Opstappen in Wijk bij Duurstede, Odijk en Houten

De excursie wordt gehouden op zaterdag 13 april 2024. Wij vertrekken dit jaar een uurtje later. Om circa 8.00 uur worden de eerste mensen opgehaald op een van de drie opstapplaatsen (Wijk bij Duurstede, Odijk, Houten).

Bezoek aan Fort de Roovere

Voordat wij de stad bezoeken staat een bezoek aan Fort de Roovere op het programma. Eind 17e eeuw ontwierp Menno van Coehoorn de zuiderfrontier, nu bekend als de Zuiderwaterlinie. Verdediging met water is een unieke methode die wereldwijde erkenning geniet.

Fort de Roovere is een voorbeeld van een fort dat samen met het water Holland verdedigde. De huidige omvangrijke oppervlakte bezoeken wij met een gids. Daarna is er gelegenheid om de unieke Mosesbrug te bezoeken en de toren te beklimmen. Na de rondleiding is er ruimte om zelf het fort te verkennen.

Markiezenhof

Aan het eind van de ochtend vertrekken wij naar het Markiezenhof. Een bezoek op eigen gelegenheid aan het museum en een rondleiding staan op het programma. Gedurende dit bezoek nemen wij tijd om de lunch te gebruiken in het Markiezenhof.

In de middag is er voldoende tijd om Bergen op Zoom op eigen gelegenheid te verkennen. Tot slot het diner en vertrekken wij circa 20.00 uur met de bus naar Houten.

Gaat u ook mee?

De excursie zal tussen 110 en 120 euro per persoon gaan kosten. Op een later tijdstip communiceren wij het definitieve bedrag. Voor deze prijs krijgt u een busreis, koffie/gebak, een lunch, een diner alsmede twee rondleidingen.

Geef u nu alvast op via het aanmeldformulier hieronder. De excursie gaat van start als er minimaal 40 personen zijn aangemeld.

Nieuw:
We zijn ook actief op Whatsapp. Volg ons kanaal en blijf op de hoogte van belangrijke activiteiten. U krijgt af en toe een relevant bericht en alleen wij kunnen u een bericht sturen. Alles is anoniem.
Naar ons Whatsapp-kanaal